OBJEDNAT ZBOŽÍ
Náhodné produkty

FAQ

Kde všude mohu Thajský Svatební Lampion Štěstí vypustit?
Téměř všude, ale s maximální obezřetností. Vyvarujte se vypouštění v blízkosti hořlavin nebo výbušnin. Dbejte na to aby v letové dráze létajícího lampionu nebyly čerpací stanice a stožáry vysokého napětí, domy a další překážky ve kterých by létající lampion mohl zbůsobit požár. Vypouštění Thajských Svatební Lampiony Štěstí v blízkosti letišť je zakázano.

Má na vypouštění Lampionů Štěstí vliv počasí?
Lampiony Štěstí doporučujeme vypouštět za dobrého počasí. Jejich efekt je tak rozhodně větší a zároveň nehrozí nebezpečí požáru v případě odnesení větrem (ten by neměl dosahovat více než 5 km/h) anebo promoknutí v případě deště.

Jsou Lampiony Štěstí bezpečné?
Všechny námi prodávané Thajské Svatební Lampiony Štěstí prošly bezpečnostními testy a je možné je vypouštět ve všech zemích EU.

Jak zapálit hořák na Lampion Štěstí ?
Lampion Štěstí vyjměte z obalu, a zaplate malý hořák který je připevněn uprostřed rámu. Jestliže hořák není připevněn, připevněte hořák k rámu před jeho zapálenim. K vypuštění Lampionu Štěstí jsou potřeba dvě osoby. Jedna osoba drží Lampion Štěstí tak, aby se jeho papírové stěny nedotýkaly hořáku a nedošlo k jejich propálení, druhá osoba opatrně zapaluje hořák. Podrobný český návod k použití a bezpečnostní opatření jsou přiloženy s každým Lampionem Štěstí.

Naše Thajské Lampiony Štěstí obsahují 2x větší palivo (8 x 8 cm) než lampiony jiných prodejců v ČR (prodávají lampiony s palivem 4 x 4 cm) a tím Lampiony Štěstí hoří až 25 minut a dokáží vzlétnout až do výše 1600m. Video o tom, co Vás může potkat při pouštění lampionu s palivem 4 x 4 cm je zde: část 1, část 2 a část 3

Můžu přivázat Lampion Štěstí k zemi provázkem?
Ne. Lampion Štěstí nesmí být v žádném případě připoutáno jakýmkoliv způsobem k zemi. Lampion Štěstí se začíná pohybovat vzduchem závanem toho nejslabšího vánku. Připoutáním byste tomuto pohybu zamezili, Létající přání by se naklonilo a došlo by ke spálení celého papírového balonu. Během bezvětří dosahuje Lampiony Štěstí až 1600 výškových metrů a pohybuje se asi v okruhu 50 metrů. Po vyhoření hořáku se snese k zemi. Kde jej můžete snadno najít a zlikvidovat.

Jsou Lampiony Štěstí šetrné k životnímu prostředí?
Všechny naše Thajské Svatební Lampiony Štěstí jsou vyrobeny z materiálů, které jsou naprosto šetrné k životnímu prostředí. Po vyhasnutí hořáku se vzduch v Lampionu Štěstí ochladí a ten klesne zpět na zem. Papír z Lampionu Štěstí se během několika dnů sám rozloží a na místě dopadu zůstane jen rám.

Co když zjistím, že je Lampion Štěstí natržený?
Protože je Lampion Štěstí vyroben z velice jemného papíru, i přes veškerou naši snahu, správné skladování a šetrnou manipulaci při expedici Lampionů Štěstí se ojediněle může stát, že díky nešetrné logistice či během příprav k vypuštění může dojít k jeho natržení.
Pokud je trhlina velká zhruba do 3 cm, Lampion Štěstí bez obav vypusťte – na jeho vzlétnutí nemá trhlinka sebemenší vliv.